Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
08-03-2014 00:00:00

Süleyman Soylu: “Kılıçdaroğlu Alçakca ve Namussuzca Başbakanımızın Ölen Annesine Hakaret Ediyor”

AK Parti Bitlis İl Başkanlığınca Şerifbey Tepesinde sivil toplum örgütleri için düzenlenen kahvaltıda konuşan Soylu, Kılıçdaroğlu’nun hakaretten başka ağzına bir şey almadığını ve Başbakanın ölen annesine hakaret ettiğini söyledi.

Soylu, “Bu alçakça ve namussuzca bir davranıştı. Siyaset bu kadar düşmemişti ve seviye kaybetmemişti” diyen Soylu, şöyle konuştu: “Şimdi Kılıçdaroğlu diye bir ‘baş yalancı’ var. Dün söylediğini bugün başka türlü söylüyor. Siirt’te Bitlis’te, İzmir’de ve başka konuşuyor. Siyasetin yüzkarası bir adam. Bir genel başkan müsveddesi İstanbul lobisinin kucağına oturacaksın. Türkiye’de bankaları hortumlayanlar ve yolsuzluk lobileriyle beraber olacaksın. Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül’ü kurma bir oyuncak gibi kuruyor. İstanbul’u alacağını zannedip orada yeni bir ‘yolsuzluk imparatorluğu’ kurarım diyor. Avucunu yalarsın. Buna hizmet edenler ve Sarıgül’e çalışanların kimler olduğunu biliyorsunuz. Ablalarını evlere salmışlar, teker teker Sarıgül’e oy topluyorlar. Bu bir cinnet hali. Başka bir şey değil. Birileri bunların aklını başına getirmesi lazım. Bu illet milli iradenin ne yapacağını bilmekte. Millet 30 Mart’ta kararını verecek. Karar başımızın üstündedir. 30 Mart Cumhuriyet ve demokrasi tarihinin en önemli seçimidir. Bu seçim tarihimizin kırılma anıdır. Ya yeni Türkiye’ye adım atacağız ya da eski Türkiye’ye mahkum olacağız. Ya yeni Türkiye’ye kucaklayacağız ya da eski Türkiye’nin kirli ittifaklarına teslim olacağız. Bu kadar basit. Bu nedenle çok çalışmamız ve gayret göstermemiz lazım.”

“Bu şantaj ve montajlar Türkiye’nin başına ilk kez gelmiyor”

Türkiye’nin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ilk kez bu şantaj, montaj, haksızlık ve adaletsizliklerle karşı karşıya kalmadığını kaydeden Soylu, İskilipli Atıf’ında idamının aynı olduğunu ve bununla bütün insanlara ve dindarlara gözdağı verildiğini anımsattı.

Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bunlar ilk kez başa gelmiyor. Bizleri lime lime böldüler, parçaladılar. Parçalara ayırdılar. Aramıza büyük duvarlar ördüler. Dindarları, Alevileri, sunileri, Kürtleri,Türkleri, köylüleri, sağcıları, solcuları, başı açıkları, kapalıları ve buldukları her alanda bu ülkenin insanların enerjisini toprağa verebilmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Bazen kendileri bazen de taşeronları vasıtasıyla yaptılar. Şimdi Hürriyet Gazetesi’nde bize martaval okuyorlar. O çok bildik Aydın Doğan’ın gazetesinde. Her zaman darbeyle kol kola yürümüş Aydın Doğan’ın gazetesinde martaval okuyorlar. Bunun uluslararası güçlerle ne

işi var? Ukrayna’da kim ne yapıyor. Ben mi, Amerika ile Rusya mı yoksa Avrupa mı yapıyor? Mısır’da darbeyi Mursi’ye karşı, Mısır halkımı gerçekleştirdi. Yanı başımızdaki Suriye’de hamile annelerin karnına şiş
batırılarak öldürülüyor, çocuklar katlediliyor. Anneleri kimyasal silahlarla öldürüyorlar.Bunları uluslararası acımasız düzen gerçekleştirmiyor mu yapmıyor mu? Bunu uyduruyor muyuz” dedi.

Gezi olaylarından önce Ruters, BBC ve CNN Türkiye’ye tesadüfen gelmediğini hatırlatan Soyla, bunların Türkiye’nin bu büyük hamlesini hazmedemediğini ve Türkiye’yi kontrol altına alarak yönetmek istediklerini ifade etti.

Soylu, “Yönetmek içinde Türkiye’yi ilk önce yönetilemez hale getirmek ve kurumları fethetmek istiyorlar. Türkiye’nin demokrasisine suikast yaparak, milli iradeyi itibarsız hale getirmek istiyorlar. Bu nedenle evet sandık önemlidir. Bu ülkede 13 Mayıs 1950 yılında ezan şu minarelerden ‘Allah’ Ekber’ demiyordu. 60 gramlık oy pusulası bu memleketteki yasakları ortadan kaldırdı” diye konuştu.

“Ama bu sefer bilsinler ki sert kayaya çarptılar”

Yapılan şantajlarının aynısının Menderes’e, Özal’a, Demirel’e, Erbakan’a, Ecevit’e ve Çiller’e yapıldığını bildiren Soylu, kendi sözlerine uymayanlara ve istediklerini yapmayanlara iftira atıldığını, şantaj
yapıldığını, insanları namuslarıyla, aileleriyle ve çocuklarıyla tehdit ederek, itibarsızlaştırmaya çalıştıklarını dile getirdi.

28 Mayıs’ta Türkiye’nin bu iyi ve güzel istikametini bozacak hamleleri ortaya koyamayanların, bu hamleleri 17 Aralık darbesiyle ortaya koymaya çalıştıklarını ı belirten Soylu, şöyle devam etti:

“Ama bu sefer bilsinler ki sert kayaya çarptılar. Bir taraftan alıp, bir tarafa yerleştiriyorlar. Ancak benim milletim bunu görüyor. 12 Eylül Referandumu’nda niye evet dedik. Çünkü eski derin devletten, faili meçhul cinayetlerden, faizlerden, hastane köşelerinden, insanların ötekileştirilmesinden ve etnik kökenlere göre muamele edilmesinden çok çekmiştik. Hep beraber kucaklaşmak, herkesin örf ve adetleriyle istediği gibi
yaşadığı bir memleket olmasını istedik. 12 Eylül’de bir derin devleti bitirdik. 12 Eylül’den sonra bu derin devleti beğenmedik, yeni bir derin devleti ikame edelim mi dedik. Yeni bir derin devlet mi olsun dedik. Bir yerlerde kumpas ve oyun kurup ve birileriyle bunu pişirerek, ondan sonra bu ülkenin Başbakanını itibarsız hale getireceksin. İnsanın itibar gördüğü ve görmesini sağlayan bir Başbakanı tasfiye etmek için ailesine, işine, gücüne, telefon konuşmalarına kadar 500 yüz 10 bin kişiyi dinleyeceksin, bir taraftan bir tarafa kayıtları yapıştırıp montajlayacaksın. Bu dünyada da diğer dünyada da bunun hesabı sorulur. Bu hesapsız kalmaz.”

Bunların Fırat’ın yeniden üzgün akmasını ve anaların ağlamasını istediklerini anlatan Soylu, bunların Türkiye’de yapılan büyük hamlelere tahammül edemediğini ifade ederek, Türkiye’de ne ihtilafın bittiğini belirtti.

Soylu, “Tahammül edemiyorlar. Bunlar risk diliminin ve faizlerinin yükselmesini istiyor. Bunlar millet ile hizmet ve millet ile zengin Türkiye arasına girmek istiyor. Türkiye’de bir yiğit adam bunun mücadelesini
veriyor” diye konuştu.

Soylu’nun konuşmasının ardından Polonya’nın SMIGIEL şehrinin belediyesi ile Bitlis Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı.

Düzenlenen kahvaltıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler, Vedat Demiröz, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, AK Parti İl Başkanı Fatih Kadiroğlu, partililer ve STK’lar katıldı.

Düzenlenen kahvaltıdan sonra partililerle birlikte çarşı merkezine inen Soylu tek tek esnafı gezerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve Fehmi Alaydın’a 30 Mart yerel seçimler öncesi destek istedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.