Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
09-03-2014 00:00:00

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: “Bu Güne Kadar 510 Bin Kişiyi Dinlemişler”

Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Filistin Parkı’nda halka seslenen Soylu, ülkenin kalkınmasını çekemeyenlerin ve ülkenin huzurunu kaçırmak isteyenlerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a komplo kurmaya çalıştığını söyledi. Konuşmasında CHP, cemaat, Aydın Doğan ve Mustafa Sarıgül’ü sert ithamlarla eleştiren Soylu, “Bakın biz bir taraftan hızlı tren ağlarıyla Türkiye’yi bir taraftan diğer bir tarafa kadar 21. asra hazırlık yapıyoruz. İlk kez dünya ekonomik krizdeyken Türkiye kendini toparladı ve arayı kapatıyor. Türkiye’de bu ilk kez oluyor” dedi.

Bazı kesimlerin yapılan yatırımları ve ülkenin gelişimini hazmedemediğini ifade eden Soylu, “Ama bilmenizi isterim. Bunu hazmedemiyorlar bunu biliyor musunuz. Hazmedemiyorlar, fesatlanıyorlar. Acaba biz hangi iftirayı atsakta, hangi kaseti montajlasakta, hangi kelimeleri bir araya getirsekte bir süikast yapsak diye sabah akşam maalesef müzeviliğin, fesadın, fitnenin içerisindeler. Birileri diyor ya, ‘diktatör Tayyip Erdoğan’. Birileri öyle söylüyor dimi diktatör Tayyip Erdoğan. Her gün 2 milyon gazete nerdeyse hakaret ediyor bu ülkenin başbakanına. Sen diktatör olan bir ülkede hakaret edebilir misin. Veya İsmet İnönü’nün başbakanlığında, cumhurbaşkanlığında olan bir ülkede gık çıkarabilir misin? Sıra dayağına çekerler adamı sıra dayağına” diye konuştu.

SARIGÜL’E “OYUNCAK KURMALI BEBEK” BENZETMESİ

Malum çevrelerin İstanbul’da bir adamları olduğunu kaydeden Soylu, “Bu İstanbul’da bir adamları var. Hani İstanbul lobisinin kucağına oturmuş. Şu arkadan eskiden oyuncaklı kurmalı bebekler vardı, onlar gibi bir Mustafa Sarıgül’leri var. Biliyorsunuz dimi. O İsmet İnönü’ye özenmiş, neye başladı biliyor musunuz. İnsanları yumruklamaya başladı insanları. Vatandaş ona öyle bir yumruk atacak ki 30 Mart’ta olduğu yere oturacak, olduğu yere oturacak. Öbür taraftan bu gün Hürriyet’in baş yazarı müsveddesi Ertuğrul Özkök servis yaptılar, şantaj yaptılar. Bunlar kendi istediklerini yapmadıkları zaman, kendi istediklerini yapamayacakları birilerini gördükleri zaman her türlü alçaklığı, hileyi ve neticeyi yaparlar. Ama bu gün sert kayaya çarptılar” dedi.

“BU GÜNE KADAR 510 BİN KİŞİYİ DİNLEMİŞLER”

Türkiye’de bu güne kadar 510 bin kişinin dinlediğini iddia eden Soylu, “Türkiye’yi bir korku tüneline sokmaya kalkıştılar. Herkesi şantajlarla, montajlarla, videolarla ürkütmeye, korkutmaya çalıştılar. Ve devletten pay istediler. Dediler ki hukuku biz yöneteceğiz, Yargıtay’ı biz yöneteceğiz, Danıştay’ı biz yöneteceğiz. Kıymetli dostlar Türkiye’ye öyle tuzaklar kuruyorlar ki, Türkiye’ye öyle çelme takmaya çalışıyorlar ki. Ülkenin Yargıtay’ını isteyenler, Danıştay’ını isteyenler, istihbaratını yapmaya istihbaratını almaya çalışanlar, ‘Siz boş verin halkın size verdiği oyları onlar hiçbir işe yaramaz’ diyenler. Türkiye’de Başbakan için, bakanlarımız için, AK Parti için onları 7 kat yerin dibine gömse, 7 kat yere gömseler neredeyse içleri yetmeyecek daha altına gömelim diye çalışanlara 30 Mart’ta bir ses vermenizi istiyorum. Tahammül edemiyorlar havaalanlarına, zaten CHP hiç tahammül edemiyor biliyorsunuz dimi. Birinci köprü yapıldığı zaman siz hatırlarsınız büyüklerimiz. İstemezük dediler. Dediler mi? Peki ikinci köprüyü rahmetli Özal birinciyi satarım ikinciyi de yaparım dedi. Onlar zannettiler ki köprüyü mallarına verecek, sahiplilerine verecekler. Allahtan Marmaray alttan gitti de görmedi bunlar” diye konuştu.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.