Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
19-03-2014 00:00:00

Ak Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler TOKİ Sakinleri İle Bir Araya Geldi

Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Belediyecilik tek başına alt yapıyı çözmekle olmuyor. Sosyal belediyecilik adına da çok güzel işlere imza attıklarını belirtti. Başkan Alaydın konuşmasında şunlara değindi “ Biz şehrimizin temel problemlerini çözmek için yola çıktık. Polis Meslek Yüksekokulu, üniversitemiz ve diğer kurumlar buraya yer alıyor. Bir bu kadar da yerleşim alanı da yolun karşısına yapılıyor. Rahvada yoğun kar yağışı oluyor, bu sebepten dolayı buraya bir hizmet binası yapacağız. İş makinelerimiz konuşlanacağı ve itfaiye hizmetlerinin daha hızlı verilmesi için bunu yapmamız şart. Ayrıca bu bölge için düşündüğümüz bir diğer projemizde kapalı otoparktır. Bunun yeri hazır. Yakında Araştırma Hastanemiz hizmete girdiğinde çok ciddi ticaret hacmi olacak. PTT ve Türk Telekom hizmet binaları da buraya gelecektir. Otogar binasıyla ilgili çalışmalarımızda devam ediyor. Yapacağımız otogar binası örnek bir proje olacaktır. Yaptığımız hal binasını görüyorsunuz otogar binası da bölgeye örnek olacaktır.” Sosyal Belediyecilik konularında çalışmalarına değinen Başkan Alaydın sözlerini şöyle tamamladı “ İlk defa ilimizde iftar çadırları ve ramazan etkinlikleri yaptık. Sünnet şölenleri ve toplu nikah törenleri yaptık. Kurduğumuz sosyal marketten 550 ailemiz faydalanıyor, inşallah ilerleyen dönemde sayıyı 1000’e çıkaracağız. Geçmişten gelen borçları yapılandırdık ve 2017de tüm borcumuzu ödemiş olacağız. Vatandaşlarımızın bir takım eleştirileri var. Demek ki kendimizi işe çok kaptırdık, demek ki çok fazla evlerinize giremedik gönüllerden uzak kaldık. Yeni dönemde bu konularda daha dikkatli olacağız, daha güçlü bir kadroyla hizmetinizde olacağız.”

Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, TOKİ sakinlerine 2001 yılı öncesi ve sonrası Bitlis’te olan değişimlere değinerek şunları belirtti “ 2001 yılı öncesi Bitlisi hatırlayın. Yaptığımız anketlerde ne istersiniz diye sorduğumuzda herkes üniversite diyordu. Bir fakülteye bile razı olanlar vardı ama bugün elhamdülillah binlerce öğrencisi olan bir üniversitemiz var. Eğitimde son sırada olan Bitlis’imiz imkan verildiğinde nasıl üst üste iki sene birinci olduğunu gördük. Sağlıktaki sorunları hatırlayın lütfen. Doktor bulamazdık, ambulans bulamazdık bulsak bile mazotunu almazsanız hareket etmezdi. Son bir yıldır kan akmıyor analar ağlamıyor bölgede huzur var. Bu huzur birilerini rahatsız ediyor bu huzur devam ettiği sürece yatırımcılar Bitlis’e gelecek. 2001’den önce bağımsız değildik her yere borcu olan bir ülke bağımsız olabilir mi? Biz birilerine bağımlıydık birilerine mecburduk. Kendi uydumuz var. Kendi insansız hava aracımız var, kendi helikopterimizi üretiyoruz. İşte bunu kabullenemiyorlar.”

Konuşmaların ardından vatandaşlar Belediye Başkanı ve Milletvekiline sorularını iletip, fikir alışverişinden bulunduktan sonra toplantı sona erdi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.