• ×

  İlçe Başkanı

  AHMET HAMDİ TUTCU

  Adilcevaz

  18,03,1962 Bitlis ili adilcevaz ilcesinde doğdum ilk orta ve lise tahsilimi adilcevazda tamamladım Adilcevaz Meslek Yüksek okulu turzim ve otelcilik okudum ayrıca Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi okumaktayım evli üç çocuk babasıyım 1982 yılından beri esnaflık yapmaktayım 1991 yılında esnaf ve sanatkarlar odası başkanlığına seçildim. dört dönemdir esnaf odası başkanlığına seçildim görev yapmaktayım kızılay başkan yardımcılığı okul aile birliği başkanlığı görevlerinde bulundum 2011 yılında tümsiad bitlis il başkan kurucu üyeliği yaptım Ak parti adilcevaz ilçesi parti kurucu üyeliği ve teşkilat başkanı olarak görev aldım ayrıca il yönetim kurulu seçim işleri başkan yardımcılığı görevi yaptım ilçemiz ak parti ilçe başkanlığına 26.09.2011 yılında ilçe başkanlığı için genel merkezimizce yetkili kılındım 26.11.2011 yaptığımız seçimde 422 üye sayısından 232 üye oy kulanmış 231 üyenin oyu ile ilçe başkanlığına seçildim.parti tüzüğümüz gereği ilçe başkanları oda başkanlığı görevi yapamadığı için Adilcevaz esnaf odası başkanlığı ve tümsiat il başkanlığı görevlerini bıraktım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ALİ AKIN

  Mutki

  01.10.2002 'den Bu Yana ( AVAK İNŞ.GIDA OTOMASYON TEMİZLİK MEDİKAL YAKACAK NAKLİYE TARIM VE HAYVANCILIK SAN. TİC.LTD.ŞTİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ) 30.12.2005 'den Bu Yana ( MUTKİ ZİRAAT ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI ) 20.06.2009'Dan Bu Yana ( DEMİRAK YAPI GIDA İNŞ.TEMİZLİK TARIM HAYVANCILIK TURİZM NAKLİYAT MEDİCAL VE OTOMASYON HİZ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI)

 • ×

  İlçe Başkanı

  CEMİL SAYILGAN

  Tatvan

  1978 Muş doğumluyum.İlk ve orta öğrenimi mi Muş'ta tamamladım.Lise ve yüksekokul(ÖNLİSANS) eğitimimi güroymak ve tatvan da tamamladım.1997 2000 yılları arasında tatvan ssk hastahanesinde laborant görevinde çalıştım.Daha sonra kendi işimi kurup ticaret hayatına atıldım.Anadolu üniversitesi kamuyönetimi bölümünden mezun oldum.Bigiad(Bitlis Genç İşadamları Derneği) Tatvan şubesinde aktif görev yapmaktayım.AK PARTİ Tatvan ilçe yönetim kurulu üyeliğinde bulundum.Evli 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  EBUBEKİR ÇAKMAK

  Hizan

  Bitlisin Hizan İlçesi doğdum evli 4 çocuk babasıyım. 1988-1990 yılları arasında konya meteoroloji bolge müdürlüğünde 2 yıl memurluk yaptım. istifa edip Hizan da çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldım ve halen esnaflık ve kuyumculuk yapmaktayım .

 • ×

  İlçe Başkanı

  OĞUZ ATILGAN

  Ahlat

  23/06/1981 yılında BİTLİSİN AHLAT İLÇESİNDE DOĞDUM İLK OKULUMU ERGEZEN İLK OKULUNDA ORTA OKULUMU SELÇUKLU ORTA OKULUNDA LİSEYİ VAN ANADOLU İMAMHATİP LİSESİNDE OKUDUM MEZUNİYET YILI 1997.OKUL BİTTİKTEN SONRA İKİYIL SİİRTTE MEDRESE EĞİTİMİ ALDIM BABAMIN RAHATSIZLANMASINDAN DOLAYI MEDRESE EĞİTİMİNİ BIRAKIP ÇALIŞMAYA BAŞLADIM TATVANDA ON YIL NURKAP GIDA PAZARLAMADA SATIŞ TEMSİLCİSİ OLARAK ÇALIŞTIM 2009 YILINDA PAZARLAMA FİRMASI KURDUM HALEN KENDİME VE KARDEŞLERİME AİT OLAN GIDA PAZARLAMA VE MARKET İŞLETMECİLİĞİ YAPMAKTAYIM EVLİ ÜÇ ÇOCUK BABASIYIM.2012 YILINDA ADALET VE KALKINMA PARTİSİ AHLAT ILCE YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPTIM 2014 YILI HAZİRAN AYINDA ILCE BAŞKANI OLARAK ATANDIM HALEN ILCE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ SURDURMEKTEYIM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ÖZTÜRK UĞİŞ

  Güroymak

  Bitlisin Güroymak ilçesinin değirmen köyünde dünyaya geldim ilk okulu değirmen köyde , orta okulu Güroymak'ta okudum. orta öğrenimimi Konya'da tamamladım. Erzurum Atatürk üniversitesinde sosyal bilgiler öğretmenliğinden mezun oldum. Kendi İlçem olan Güroymak'ta ilk dershaneyi kurdum. Sonrasında ise Güroymak İçesinde bir ilk olan Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi Kurdum. Şuan'da da Aktif olarak kendi kurumumda sorumlu müdür olarak görev yapmaktayım. Ek olarak Ticaretle uğraşmaktayım. Oto , emlak alım satımı , yapsat inşaat işleri ve kendime ait çitliğim de büyük baş hayvancılık işleriyle de uğraşmaktayım. Evli , iki çocuk sahibiyim. Siyasi hayatıma ailem'den dolayı küçük yaştan beri ilgi duyuyordum. Ve aktif olarak siyaset yapmaktaydım. AK PARTİ Güroymak İlçe Başkanlığına'da 21/07/2014 tarihinden bu yana Görevdeyim. İlçe Başkanlığına önce atama ve daha sonra seçim ile göreve getirildim. Şuan itibari ile Uğraşmakta olduğum işlerimin çoğunda 9 kardeş olmamız hasebiyle işlerimi kardeşlerim devam ettirmektedirler. Ben ise aktif olarak AK PARTİ Güroymak İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim.