• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  KADİR KÖSTEKÇİ

  14/07/1985 tarihinde Bitlis ilinin Adilcevaz ilçesinde doğdum. İlkokulu İnönü İlköğretim Okulu’nda, ortaokul ve liseyi Bitlis Anadolu Lisesi’nde tamamladım. 2003 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanıp, 2007 yılında mezun oldum. 2007 yılının sonunda Bitlis Barosu’na avukatlık ruhsatnamesini almak üzere başvurdum. 1 yıllık stajımı başarı ile tamamlayıp, 2009 yılının Şubat ayında avukatlık yeminini edip, mesleğe başladım. 2009 yılı Eylül ayında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yapmış olduğum yüksek lisans başvurum kabul edilip, burada yüksek lisans eğitimine başladım. Aynı yıl Bitlis Barosu Sosyal Faaliyetler, Kültür ve Çevre Komisyon Başkanlığı’na seçildim. Gönüllü olarak Türkiye Sakatlar Derneği Bitlis Şubesi’ne üye oldum ve 2010 yılı seçimlerinde yönetim kurulu üyeliğine seçildim. 2010 yılı Baro Başkanlığı seçiminde Bitlis Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği’ne, ardından Baro Saymanlığına seçildim. Yeni Anayasa Platformu (YAP), Küçük Millet Meclisi ve daha birçok ortamda yeni anayasa çalışmalarına aktif katılım sağladım. Ocak 2012 tarihinde Girişim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim. Mart 2012’de partimizin ilçe başkan yardımcılığına seçildim. Nisan 2012 tarihinde Bitlis Valiliği İnsan Hakları Kurulunca, İnsan Hakları İhlallerini Araştırma İnceleme Ve Değerlendirme Komisyonu Başkanlığına seçildim. Eylül 2012 yılında yeniden Bitlis Barosu Yönetimine seçildim. Ocak 2013 tarihinde bitlishaber.net yerel sitesinin başyazarlığına getirildim. Halen Bitlis Barosu Yönetim Kurulu üyeliği, Bitlis Valiliği İnsan Hakları Kurulu İnsan Hakları İhlallerini Araştırma İnceleme Ve Değerlendirme Komisyonu Başkanlığı, Girişim Kültür ve Yardımlaşma (GKY) Derneği Başkanlığı, bitlishaber.net yerel sitesi başyazarlığı, Ak Parti Adilcevaz İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmakta, Bitlis Barosu’na bağlı olarak serbest avukat olarak çalışmakta ve Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimi almaktayım. Evli ve 1 çocuk babasıyım. Orta düzeyde İngilizce bilmekteyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  CEZMİ BİRİŞİK

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  GÖKHAN TOKMAK

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  BETÜL ZEYDAN

  1981 YILI BİTLİS DOĞUMLUYUM.13 KARDEŞLİ BİR AİLENİ N ÇOCUĞUYUM. 2007 YILINDAN BU YANA AK PARTİ TEŞKİLATINDA BULUNMAKTAYIM. ŞU AN İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK GÖREV ALMAKTAYIM.VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE YATIRIM EMLAK İŞİNDE ÇALIŞMAKTAYIM.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  FAYSAL EREM

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  MUHAMMED YEŞİLIRMAK

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  CELAL ERDİL

  1965 YILINDA MUTKİ İLÇESİNDE DOĞDU.İLK ORTA VE LİSE TAHSİLİNİ BİTLİS'TE TAMAMLADI.ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT ÖNLİSANS MEZUNU OLUP KAMU YÖNETİMİ 3.SINIFTADIR.HALI MOBİLYA VE BEYAZ EŞYA TİCARETİ İLE MEŞGULDÜR.2009-2014 YILLARINDA BİTLİS BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ.BELEDİYE BAŞKANVEKİLLİĞİ,BELEDİYE MECLİS 1.BAŞKAN VEKİLİĞİ,İMAR VE DENETİM KOMİSYONU BAŞKANLIĞI YAPTI.EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASIDIR.2015 YILI ŞUBAT AYINDA YAPILAN KONGREDE İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ.İL BAŞKAN YARDIMCISI YEREL YÖNETİMLER BAŞKANIDIR.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  HIZIR KAYAALP

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  GÖKHAN PÜRMÜS

  1979 BITLIS DOĞUMLUYUM.ILK, ORTA VE LISE ÖĞRENIMIMI BITLISTE TAMAMLADIM.2001-2004 TARIHLERI ARASINDA TNT LOJISTIK'TE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ YAPTIM.2002 YILINDA AK PARTI'YE ÜYE OLDUM.DAHA SONRA AK PARTI BITLIS IL GENÇLIK KOLLARINDA TEŞKILAT BAŞKANLIĞINI YAPTIM.17.02.2008 TARIHINDE IL GENÇLIK KOLLARI BAŞKANI SEÇILDIM.HALEN PARTIMIZIN BANA VERMIŞ OLDUĞU BU GÖREVI YÜRÜTMEKTEYIM.2008 YILINDA PARTIMIZ DÜZENLEMIŞ OLDUĞU SIYASET AKADEMISINE KATILDIM.EVLIYIM.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  MEHMET EMİN GEYLANİ

  1982 Bitlis iline bağlı Tatvan ilçesinde doğdum. İlkokulu Fatih İlkokulunda, ortaokul ve lise eğitimimi Tatvan İmam Hatip Lisesinde tamamladım. 2000–2004 yılları arası İzmir’de toptan ve perakende gıda işletmeciliği yaptım.2004–2006 yılları arası İstanbul’da şehir içi ulaşım işi ile iştigal ettim. Çalışma hayatım sırasında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü açıktan 2006 yılında tamamladım. Aynı yıl TÜRMOB’un yaptığı SMMM staj başlatma sınavına girerek ilk sınavda başarlı oldum.2007–2008 yılları arası SMMM zorunlu staj eğitimimi tamamladıktan sonra yeterlik sınavlarını vererek Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik unvanını almaya hak kazandım. 2009 yılında Muğla /Bodrum’da askerlik görevimi tamamladıktan sonra memleketime gelip Mali Müşavirlik büromu açtım. Merkezi Bitlis’te olan aile şirketimiz birlikte İnşaat ve konfeksiyon sektörlerinde faaliyette bulunmaktayım. 30.03.2012 yılında Bitlis Ak Parti İl Başkanlığı Genel Kurul seçimlerinde Bitlis Ak Parti İl Başkanlığı yönetimine seçildim. İl yönetimin kararı ile Ekonomiden sorumlu İl Başkanı yardımcılığına seçildim. Sivil toplum kuruluşları olarak Bitlis MÜSİAD temsilciliği kurucusu ve Temsilcilik Başkanlığı ve Tatvan Gençlerbirliği Spor Kulübü kurucusu ve başkan yardımcılığı görevlerinde aktif olarak görev yapmaktayım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  ÜMİT KARA

  1987 Bitlis Merkez Doğumlu,Öğrenimimi Bitli'te Tamamladı. 2003 tarihi itibariyle Bitlis Tünel İşletme Yüklenici Firmada Ar-GE Laborant Ve Cafe İşletmecisi olarak çalıştı.4.Dönem Bitlis Merkez İlçe (Ar-GE Sorumlu Başkanı ) Görevinde bulundu.İl Ar-Ge Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.Evli ve 1 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  EROL DAŞİZİ

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  BİRCAN TAŞDEMİR

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  NAİT TULTAK