• ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  ABDULLAH ASLAN

  Hizan

  1949 YILINDA HİZAN İLÇESİ Tİ KÖYÜNDE DOĞDUM.BU TARİHE KADAR HİZAN İLÇESİNDE YAŞIYORUM.1984-1989 YILLARI ARASINDA KÖY MUHTARLIĞI YAPTIM.2006 KONGRESİNDE İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM.2004 YEREL SEÇİMLERİNDE HİZAN İLÇESİNDEN İL GENEL MECLİS ÜYESİ SEÇİLDİM. BU GÖREVİM HALEN DEVAM ETMEKTEDİR.TİCARETLE UĞRAŞMAKTAYIM.EVLİ 9 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  AHMET TARHAN

  Güroymak

  1957 YILINDA GÜROYMAK TA DOĞDUM.İLK VE ORTA ÖĞRENİMİ Mİ AYNI İLÇEDE BİTİRDİM.1988 YILINDAN BU YANA KÖY HİZMETLERİNİN BİR ÇOK KADEMESİNDE ÇEŞİTLİ GÖREVLER ÜSTLENMİŞ OLUP HALEN ADİLCEVAZ ŞANTİYE ŞEFLİĞİNİ DEVAM ETMEKTEYİM EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  BÜLENT DUYĞU

  Mutki

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  CEMALETTİN KİNÇ

  Merkez

  1977 MUTKİ DOĞUMLUYUM. İLKÖĞRENİMİMİ MUTKİ YİBO'DA,ORTAÖĞRENİMİMİ VAN ALPASLAN AND. ÖĞRETMEN LİSESİNDE , LİSANSIMI MALATYA İNÖNÜ ÜNV. EĞT.FAK. TARİH ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNDE TAMAMLADIM.YÜKSEK LİSANSIMI İSE VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNV.DE (BATILI DEVLETLERİN DOĞUDAKİ MİSYONERLİK FAALİYETLERİ VE BİTLİS'TEKİ ERMENİ OLAYLARI KONULU.)TAMAMLADIM. AYRICA VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNV.DE ÇOK PARTİLİ SİYASİ HAYAT ALANINDA SEMİNER ÇALIŞMALARIM OLDU.AYNI ZAMANDA BİTLİS EREN ÜNV.DE "MUSA BEY OLAYI" ULUSLARARASI MAKALEM OLARAK YAYINLANDI. TARİH ALANINDA 3 KİTABIM MEVCUT.( BİTLİS TARİHİ,DOĞU TÜRKİSTAN TARİHİ VE OLAYLARI VE BİTLİS ERMENİ OLAYLARI).DOKTORA AŞAMASINDAYIM. 2000-2009 YILLARI ARASINDA TATVAN VE BİTLİS MERKEZDE ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖĞRETİM GÖREVLİLİĞİNİ YAPTIM. 2002 YILINDAN BU YANA BİTLİS ADALET VE KALKINMA PARTİSİNDE KESİNTİSİZ OLARAK 1,2,VE 3. DÖNEMLERDE İL YÜRÜTME KURULUNDA AKTİF GÖREV ALDIM. ŞU AN İL BAŞKAN YARDIMCISI VE YEREL YÖNETİMLER BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM. EVLİ VE BİR ÇOCUK BABASIYIM. İNGİLİZCE,ARAPÇA VE KÜRTÇE BİLMEKTEYİM.

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  FERMEZ TÜRKAL

  Tatvan

  1950 YILINDA AHLAT SERİNBAYİR KÖYÜNDE DOĞDUM.İLKOKUL ÖĞRENİMİMİ AHLAT SERİN BAYİR KÖYÜNDE TAMAMLADIM.ORTAOKUL 2.SINIFTAN TERKİM.1989 YILINDA AHLAT İLÇESİNDE FAZİLET PARTİSİNDEN İL GENEL MECLİS ÜYESİ SEÇİLDİM,1994 YILINA KADAR MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİNİ YAPTIM.1994 YILINDA ANAVATAN PARTİSİNE TEKRAR İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM.1999 YILINA KADAR İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİ YAPTIM.1999 YILINDA TEKRAR ANAVATAN PARTİDİNDEN TEKRAR ADAY OLDUM PARTİ BARAJI AŞAMAYINCA SEÇİLEMEDİK.2009 YILINDA AK PARTİDEN İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİNE ADAY OLDUM VE SEÇİLDİM.ŞUANDA GÖREVİME DEVAM ETMEKTEYİM.EVLİ VE 7 ÇOCUK BABASIYIM TATVAN İLÇESİNDE İKAMET ETMEKTEYİM.

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  GÜLAMİR GEZ

  Güroymak

  1951 YILINDA SASONDA DOĞDUM.1970 YILINDAN SONRA BİTLİS İLİ GÜROYMAK İLÇESİNE TAŞINDIM.1984 YILINDA ANAVATAN PARTİSİNDEN İL GENEL MECLİS ÜYESİ OLARAK SEÇİLDİM.2004 TARİHİNDEN SONRA AK PARTİNİN MENFİATI DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARA BAŞLADIM.AMACIM PARTİME BİRAZ DAHA FAZLA HİZMET ETMEKTİR.EVLİ 5 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  HALİL SERGİCİ

  Adilcevaz

  1962 YILINDA BİTLİS İLİ ADİLCEVAZ İLCESİ HARMANTEPE KÖYÜNDE DOĞDUM. AİLEM CİFTCİLİKLE İŞTİGAL ETMEKTE OLUP; İLK OKULU IŞIK İLKÖĞRETİM OKULUNDA ORTA VE LİSEYİ ADİLCEVAZ LİSESİNDE OKUDUM. 1983 YILINDA ASKERLİK VAZİFEMİ YERİNE GETİRDİM. ASKER DÖNÜŞÜ 1984 YILNIDA ADİLCEVAZ MERKEZİNDE ESNAFLIĞA BAŞLADIM, 11/09/1986 YILINDA KADAR ESNAFLIĞIMA DEVAM ETTİM. BU TARİHTEN İTİBAREN KAYMAKAMLIK BÜNYESİNDE KURULAN SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAKANLIĞINDA MEMUR OLARAK GÖREV YAPTIM 2002 YILINDA VAKIFTAKİ GÖREVİMDEN AYRILDIM. AK PARTİ YÖNETİM KURULU UYELİĞİ YAPTIM,2004 YILI YEREL SEÇİMLERİNDE AK PARTİ ADİLCEVAZ İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM. GÖREVİME DEVAM ETMEKTE OLUP; AK PARTİ SİYASET AKDEMİSİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADIM.EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  HİKMET OKUR

  Hizan

  1963 DOĞUMLUYUM. BITLISIN HIZAN ILCESINE BAĞLI KEPIRLI KÖYÜNDE DOĞDUM.ŞUANDA HÜKÜMET KONAĞINDA IŞÇI OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM. 2004 TE IL GENEL MECLIS UYESI ADAY ADAYI OLMUSTUM.3.SIRADA OLARAK ADAY ADAYIYDIM. SEÇILMEDIM ANCAK PARTIMIZE GÖNÜL BAĞLAYANLARDAN OLARAK TEKRAR PARTIM ILE YURUMEYE KARAR VERDIM. ARZ EDERIM.

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  İBRAHİM ASLAN

  Tatvan

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  MEHMET ALİ AKHAN

  Tatvan

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  MEHMET REŞİT ACUN

  Mutki

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  NİHAT İLGÖRMÜŞ

  Mutki

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  YAKUP ERHAN AKARSU

  Ahlat

  1971 Tatvan doğumluyum 1996 da Eskişehir Anadolu unv işletme fakültesinden mezun oldum kendime ait sürücü kursunun müdürlüğünü yaptım 2002 yılından bu yana turizm sektöründe işletmeci olarak kendi isimde çalışıyorum. Akpartı kurulduğundan beri yönetim kurulu uyesiyken 2004 mahalli secimlerinde bitki Ahlat il genel meclis üyesi seçildim su anda Akpartı Ahlat ilçe teşkilatı baskan yardımcısı olarak goreve devam ediyorum 2009 da mus daha sonra 2012 yılında ise D.Bakırda açılan siyaset Akademilerine katılarak basarı ile bitirdin ve belgemi aldım.evli ve 3 cocuk babasıyim.

 • ×

  İl Genel Meclisi Üyesi

  YUSUF ULAŞTAN

  Merkez

  1974 BİTLİS DOĞUMLUYUM.AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ SOSYOLOJİ BÖLÜMÜNDE OKUMAKTAYIM.EVLİ 4 ÇOCUK BABASIYIM.